چهارشنبه ٠٧ فروردين ١٣٩٨
دانشجوى موفق كسى است كه خوب درس بخواند، خوب تهذيب اخلاق بكند و خوب ورزش بكند.(مقام معظم رهبری) ................................................................ اكنون دانشگاه به تلاش براى پيشرفت علمى و رشد فكرى و نورانيت معنوى روزافزون بيش از هميشه نيازمند است. (مقام معظم رهبری)
صفحه اصلیIبرنامه غذاييIهمه اخبارIفرمهاIآيين نامه هاIگالري تصاويرIملاقات با مسئولين Iجستجوی پیشرفتهIRSS
پیوندهای مرتبط
دفتر مشاوره و سلامت

پیشگیری نوین

مرکز مشاوره دانشگاه تهران
شعار نوشته ها
 
توكل به خدا بهترين مكمل كوشش است.

تقویم سلامت
 صفحه اصلی > مرکز مشاوره دانشجويي > دانستني ها > کتاب های آموزشی 
اخبار > 10 خرداد 1397، روز جهانی بدون دخانیات


   نسخه چاپي    ارسال به دوست
 
    10 خرداد 1397، روز جهانی بدون دخانیات
  


بيماري هاي قلبي عروقي، بيشتر از هرگونه دليل ديگري، عامل مرگ و مير افراد در سراسر جهان هستند و مصرف دخانيات و قرار گرفتن در معرض افراد سيگاري، تقريبا 12 درصد از مرگ و ميرهاي ناشي از بيماريهاي قلبي را تشكيل مي دهد. ، طبق آمار اعلام شده از سوي سازمان بهداشت جهاني (WHO) مصرف دخانيات پس از فشار خون دومين دليل بيماري قلبي و عروقي به شمار مي رود. همچنين استعمال دخانيات يكي از عوامل مهم تهديدكننده بيماري هاي همه گير مربوط به مصرف مواد دخاني، سالانه 7 ميليون نفر را مي كشد و اين در حالي است كه نزديك به 900000 نفر از آنها غير سيگاري هستند و در اثر تنفس در هواي افراد سيگاري مي ميرند و نزديك به 80 درصد آنها در كشورهاي با درآمد كم و متوسط زندگي مي كنند.

هرسالهMay 31 مصادف با دهم خردادماه از سوي سازمان جهاني بهداشت(WHO) روز جهاني بدون دخانيات در نظر گرفته شده استشعار امسال سازمان بهداشت جهاني بمناسبت اين روز « دخانيات و بيماري قلبي » ،مي باشد. تمركز در سال 2018 ، بر روي مصرف دخانيات و بيماري هاي قلبي است.

 در همين راستا  مركز مشاوره دانشجويي دانشگاه سمنان خدمات روانشناختي در زمينه ترك دخانيات را با كمك روانشناسان مجرب و تعامل با مركز بهداشت و سلامت دانشگاه با بهره مندي از علم روز  و به صورت رايگان در اختيار متقاضيان قرار خواهد داددر صورت  تمايل به كسب اطلاعات  بيشتر با شماره 02333654333 در ساعات اداري تماس بگيريد.


 

 


گروه خبری :اخبار معاونت دانشجویی, اخبار تصویری, كتاب هاي آموزشي مركز مشاوره, اخبار مشاوره سه شنبه ٨ خرداد ١٣٩٧ ساعت :١٠:٤١ تعداد نمایش:275 کد خبر : ١٣٥٢٣

 
 

دعوت به همکاری
                                                   بازدید این صفحه : 49651       Iبازدید امروز: 297      I   کل بازدید: 4063334      I بازدید آنلاین: 3      I   زمان بارگزاری صفحه: 0.4688      ثانیه                                                  
پیوند هاIتلفن هاIارتباط با ماIنقشه سایتIتور مجازی
تمامي حقوق مادي و معنوي براي معاونت دانشجویی دانشگاه سمنان محفوظ است.
.Copyright  © 2019 Semnan University  stu.semnan.ac.ir  All rights reserved