دوشنبه ٠٢ ارديبهشت ١٣٩٨
دانشجوى موفق كسى است كه خوب درس بخواند، خوب تهذيب اخلاق بكند و خوب ورزش بكند.(مقام معظم رهبری) ................................................................ اكنون دانشگاه به تلاش براى پيشرفت علمى و رشد فكرى و نورانيت معنوى روزافزون بيش از هميشه نيازمند است. (مقام معظم رهبری)
صفحه اصلیIبرنامه غذاييIهمه اخبارIفرمهاIآيين نامه هاIگالري تصاويرIملاقات با مسئولين Iجستجوی پیشرفتهIRSS
منو اخبار
 صفحه اصلی > همه اخبار > اخبار تغذیه 
اخبار > عملکرد بی سابقه صندوق رفاه دانشجویان در سال 94/ اختصاص 670 میلیارد تومان در قالب تسهیلات و کمک بلاعوض به دانشجویان در سال جاری


   نسخه چاپي    ارسال به دوست
 
    عملکرد بی سابقه صندوق رفاه دانشجویان در سال 94/ اختصاص 670 میلیارد تومان در قالب تسهیلات و کمک بلاعوض به دانشجویان در سال جاری
  

   دکتر فرهادی با اشاره به خدمات رفاهی ارائه شده توسط صندوق رفاه به دانشجویان گفت: تسهیلات ارائه شده توسط صندوق رفاه به دانشجویان در سال گذشته بی سابقه بوده است.

   به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر فرهادی که به مناسبت هفته دولت برای بازدید و افتتاح چندین طرح به استان سمنان سفر کرده بود با حضور در برنامه "پرسمان هفته "صداو سیمای مرکز سمنان با گرامی‌داشت باد و خاطر شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت اظهار داشت: بدون شک این دو شهید بزرگوار الگوی خوبی برای همه مسئولان و کارمندان می‌باشند.

   وی به تسهیلات ارائه شده به دانشجویان توسط صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اشاره کرد و افزود: در سال گذشته تسهیلات  هدفمندتر و موثرتر شده و مبلغ نه میلیارد و دویست میلیارد تومان به دانشجویان استان سمنان تسهیلات مختلفی از قبیل ازدواج، ودیعه مسکن و غیره تخصیص یافته است.

   وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از اختصاص دو میلیارد و ششصد میلیارد تومان اعتبار برای بهبود فضای خوابگاهی و حل مشکلات جاری دانشگاه های استان سمنان خبر داد.

   دکتر فرهادی با مقایسه میزان اعتبارات تخصیص یافته جهت کمک به دانشجویان در سال‌های اخیر گفت: میزان اعتبارات اختصاص یافته به دانشجویان در قالب تسهیلات و کمک بلاعوض در سال 93، مبلغ 260 میلیارد تومان بوده است که این میزان در سال 94، به370  میلیارد تومان و در سال 95 به 670 میلیارد تومان خواهد رسید.

   وزیر علوم تصریح کرد: تسهیلات ارائه شده توسط صندوق رفاه به دانشجویان در سال گذتشه بی سابقه بوده است.

   دکتر فرهادی با اشاره به بحث رتبه بندی خوابگاه‌های دانشجویی در سراسر کشور تصریح کرد: با اعتبارات اخذ شده و کمک صندوق رفاه به دانشگاه‌ها تعداد 66  خوابگاه رتبه 5 کشور در تابستان در حال تعمیر و بازسازی هستند.

   وی با اشاره به مستقر شدن مراکز مشاوره در خوابگاه‌های دانشجویی در سال جدید اظهار کرد: برای کمک به حفظ سلامت روانی و ایجاد فضای آرامش و نشاط در دانشگاه‌ها در سال جدید با کمک صندوق رفاه یکصد اتاق تندرستی در خوابگاه‌های دولتی سراسر کشور راه اندازی می‌شود که با تو جه به میزان 120 هزار نفر دانشجو در دانشگاه‌های استان سمنان تعدادی از این اتاق‌ها به این استان اختصاص خواهد یافت.

   دکتر فرهادی بازسازی سلف سرویس‌ها و رتبه بندی غذای دانشجویی را از دیگر اقدامات تاثیرگذار صندوق رفاه دانشجویان برشمرد و اضافه کرد: ساخت، تجهیز و تامین امکانات سالن‌های غذاخوری و ایجاد تنوع غذایی در برنامه دانشجویان با ورود بخش خصوصی از برنامه های در دست اجرای صندوق رفاه دانشجویان است.

 

 


گروه خبری :اخبار معاونت دانشجویی, اخبار تغذیه, اخبار تصویری, اخبار خوابگاهی, اخبار رفاهی شنبه ١٣ شهريور ١٣٩٥ ساعت :١٠:٤٦ تعداد نمایش:1981 کد خبر : ٩٨٣٢

 
 

                                                   بازدید این صفحه : 41515       Iبازدید امروز: 1225      I   کل بازدید: 4095830      I بازدید آنلاین: 2      I   زمان بارگزاری صفحه: 0/1563      ثانیه                                                  
پیوند هاIتلفن هاIارتباط با ماIنقشه سایتIتور مجازی
تمامي حقوق مادي و معنوي براي معاونت دانشجویی دانشگاه سمنان محفوظ است.
.Copyright  © 2019 Semnan University  stu.semnan.ac.ir  All rights reserved