دوشنبه ٠٢ ارديبهشت ١٣٩٨
دانشجوى موفق كسى است كه خوب درس بخواند، خوب تهذيب اخلاق بكند و خوب ورزش بكند.(مقام معظم رهبری) ................................................................ اكنون دانشگاه به تلاش براى پيشرفت علمى و رشد فكرى و نورانيت معنوى روزافزون بيش از هميشه نيازمند است. (مقام معظم رهبری)
صفحه اصلیIبرنامه غذاييIهمه اخبارIفرمهاIآيين نامه هاIگالري تصاويرIملاقات با مسئولين Iجستجوی پیشرفتهIRSS
منو اخبار
 صفحه اصلی > همه اخبار > اخبار بهداشت و سلامت 
اخبار > همایش پیاده روی اساتید و کارکنان دانشگاه سمنان برگزار شد.


   نسخه چاپي    ارسال به دوست
 
    همایش پیاده روی اساتید و کارکنان دانشگاه سمنان برگزار شد.
  

به مناسبت هفته ملی مبارزه با سرطان و  با شعار سرطان قابل پيشگيري و درمان است با خود مراقبتي و اميد؛


همایش پیاده روی اساتید و کارکنان دانشگاه سمنان برگزار شد.

   به مناسبت هفته ملی مبارزه با سرطان و به همت مرکز بهداشت و سلامت و با همکاری مدیریت تربیت بدنی همایش پیاده روی اساتید و کارکنان دانشگاه سمنان و با حضور بیش از 250 شرکت کننده برگزار شد .

   به گزارش رابط خبری معاونت دانشجویی، این همایش پیاده روی با حضور ریاست ، معاونان و کارکنان  در پیست دو و میدانی دانشگاه برگزار شد .

   مسئول مرکز بهداشت و سلامت دانشگاه گفت:در این پیاده روی که به مناسبت هفته ملی مبارزه با سرطان و فرهنگ سازی ورزش سالم پیاده روی در هوای آزاد برگزار شد، ما شاهد شور و هیجان دانشگاهیان پر انرژی بودیم که در فضای بسیار مفرح و شاد از هوای پاک مجموعه ورزشی دانشگاه استفاده نمودیم .

   دکتر جاوید پس از اتمام پیاده روی در جمع ورزش دوستان با اشاره به تغییرات جمعیتی با توجه به بالا رفتن سن امید به زندگی و سبک های زندگی ، بیماری های سرطانی را از جمله معضلات دنیای امروز عنوان کرد و از همه دانشگاهیان به خصوص افراد بالای 40 سال درخواست نمود با مراجعه به مرکز بهداشت و سلامت و انجام طرح پایش سلامت به پویش ملی مبارزه با سرطان بپیوندند.

    این مراسم با اجرای برنامه هایی چون قرعه کشی، اهدای جوایز و پذیرایی سالم به پایان رسید .

   شایان ذکر است،  هر ساله یکم لغایت هفتم بهمن ماه هفته ملي مبارزه با سرطان نامگذاري شده است. سرطان ها از مهم ترين بيماريهاي غيرواگير هستند كه بار بيماري عمده اي را به جامعه تحميل مي كند سرطان دومين عامل شايع مرگ و مير در كشورهاي توسعه يافته و سومين عامل در كشورهاي در حال توسعه است، لذا ورزش از راه هاي اصلي خودمراقبتي و پيشگيري از سرطان مي باشد.
 


گروه خبری :اخبار معاونت دانشجویی, اخبار تصویری, اخبار بهداشت و سلامت دوشنبه ٨ بهمن ١٣٩٧ ساعت :٢٠:١٦ تعداد نمایش:179 کد خبر : ١٥٢٧٠

 
 

                                                   بازدید این صفحه : 33115       Iبازدید امروز: 942      I   کل بازدید: 4095547      I بازدید آنلاین: 2      I   زمان بارگزاری صفحه: 0/1563      ثانیه                                                  
پیوند هاIتلفن هاIارتباط با ماIنقشه سایتIتور مجازی
تمامي حقوق مادي و معنوي براي معاونت دانشجویی دانشگاه سمنان محفوظ است.
.Copyright  © 2019 Semnan University  stu.semnan.ac.ir  All rights reserved