شنبه ١٨ ارديبهشت ١٤٠٠
در ماه رمضان در حد توان خودمان باید مراقبت کنیم، رفتار خودمان را تصحیح کنیم؛ فکرمان را، قولمان را، عملمان را تصحیح کنیم؛ بگردیم اشکالاتش را پیدا کنیم، آن اشکالات را برطرف کنیم. این تصحیح در چه جهتی باشد؟ در جهت تقوا. (مقام معظم رهبری)
صفحه اصلیIبرنامه غذاييIهمه اخبارIآیین نامه ها و فرم هاIگالري تصاويرIملاقات با مسئولين Iجستجوی پیشرفتهIRSS
 صفحه اصلی > شهدای دانشگاه > شهید محمد خابوری > زندگی نامه شهید 
زندگی نامه شهید

زندگی نامه

شهيد محمدخابوري فرزند رجبعلي در سال 1329درمحل جهاديه سمنان ديده به جهان گشود ايشان در سن هفت سالگي پابه مدارس نهاد دوران ابتدايي را تاكلاس سوم در دبستان نصيري سابق گذراند وترك تحصيل كرد و براي امرار معاش خانواده مشغول به كار شد او در نوجواني علاقه فراواني به كار داشت ايشان وارد كارخانه ريسندگي شد و بعد در تهران در يكي از شركت هاي آسانسوركار مي كرد و در آخر در مدرسه عالی تكنولوژي (دانشگاه سمنان فعلی) به عنوان حسابدار مشغول به كار شد و در سال 53 محمد ازدواج كرد كه در حال حاضر ثمره ازدواجشان يك پسر مي باشد.

    محمد در محلي زندگي مي كرد كه مردمان آن منطقه تقريباً مبارز بودند و با روحانيتي در تماس بودند. كه آنها را براي روشن كردن به مسائل ديني خيلي كوشش مي كرد ايشان قبل از انقلاب بودكه رساله امام دردست داشت و مقلد امام بود در بحبوحه انقلاب فردي بود كاملاً مبارزه شبانه روز فعاليت مي كرد تا انقلاب به ثمر برسد وقتي انقلاب به رهبري امام به پيروزي رسيد جنگ تحميلي كه بر ايران تحميل شد؛ ايشان وجود خود را در جبهه ملزم مي دانست وارد جبهه شد ايشان در عملياتها شركت داشت.

   آنقدر ايمانش قوي بود كه در جبهه خويش نمي توانست روزه بگيرد، تمام روزه هايش بعد از آمدن ادا مي كرد ايشان بعد از 3بار اعزام شدن براي چهارمين بار اعزام ميشود كه اينبار معشوقانه به سوي معبودش مي شتابد وتاريخ شهادت 65/11/10 در عمليات فتح المبين.

 

                                                   بازدید این صفحه : 435       Iبازدید امروز: 578      I   کل بازدید: 4946386      I بازدید آنلاین: 3      I   زمان بارگزاری صفحه: 1/4844      ثانیه                                                  
پیوند هاIتلفن هاIارتباط با ماIنقشه سایتIتور مجازی
تمامي حقوق مادي و معنوي براي معاونت دانشجویی دانشگاه سمنان محفوظ است.
.Copyright  © 2021 Semnan University  stu.semnan.ac.ir  All rights reserved