شنبه ١٨ ارديبهشت ١٤٠٠
در ماه رمضان در حد توان خودمان باید مراقبت کنیم، رفتار خودمان را تصحیح کنیم؛ فکرمان را، قولمان را، عملمان را تصحیح کنیم؛ بگردیم اشکالاتش را پیدا کنیم، آن اشکالات را برطرف کنیم. این تصحیح در چه جهتی باشد؟ در جهت تقوا. (مقام معظم رهبری)
صفحه اصلیIبرنامه غذاييIهمه اخبارIآیین نامه ها و فرم هاIگالري تصاويرIملاقات با مسئولين Iجستجوی پیشرفتهIRSS
 صفحه اصلی > شهدای دانشگاه > شهید حسین میرحاج > زندگی نامه شهید 
زندگی نامه شهید

زندگی نامه:

حسين ميرحاج دومين روز مرداد هزار و سيصد و چهل و چهار در سمنان به دنيا آمد. پدرش شكرالله نام دارد.

تحصيلات ابتدايي را در مدرسه خاقاني تهران شروع كرد، ولي پس از دو سال همراه خانواده راهي سمنان شدند. او توانست در رشته برق فوق ديپلم بگيرد.

حسين در مغازه نجاري پدر كار مي‌كرد و همزمان خودش را براي شركت در آزمون كارشناسي آماده مي‌كرد. در سال هزار و سيصد و شصت و پنج براي سربازي ثبت‌نام كرد و دوره آموزشي را در پادگان لشكرك تهران گذراند.
سپس به عشق دفاع از دين و وطن هيجدهمين روز آبان هزار و سيصد و شصت و پنج به عنوان گروهبان دوم وظيفه عازم جبهه اهواز گرديد. او در لشگر تيپ چهارم نود و دو زرهي گردان صد ارتش مشغول خدمت شد. حدود شش ماه در جبهه‌ها حضور فعال داشت.

دوازدهمين روز خرداد هزار و سيصد و شصت و شش در جزيره مجنون با برخورد تركش گلوله توپ از ناحيه پايين تنه به سختي مجروح شد و به شهادت رسيد.

يك هفته بعد پيكر پاكش پس از تشييع، در امامزاده يحيي به خاك سپرده شد.

 

                                                   بازدید این صفحه : 379       Iبازدید امروز: 543      I   کل بازدید: 4946351      I بازدید آنلاین: 3      I   زمان بارگزاری صفحه: 1/5781      ثانیه                                                  
پیوند هاIتلفن هاIارتباط با ماIنقشه سایتIتور مجازی
تمامي حقوق مادي و معنوي براي معاونت دانشجویی دانشگاه سمنان محفوظ است.
.Copyright  © 2021 Semnan University  stu.semnan.ac.ir  All rights reserved