شنبه ١٨ ارديبهشت ١٤٠٠
در ماه رمضان در حد توان خودمان باید مراقبت کنیم، رفتار خودمان را تصحیح کنیم؛ فکرمان را، قولمان را، عملمان را تصحیح کنیم؛ بگردیم اشکالاتش را پیدا کنیم، آن اشکالات را برطرف کنیم. این تصحیح در چه جهتی باشد؟ در جهت تقوا. (مقام معظم رهبری)
صفحه اصلیIبرنامه غذاييIهمه اخبارIآیین نامه ها و فرم هاIگالري تصاويرIملاقات با مسئولين Iجستجوی پیشرفتهIRSS
 صفحه اصلی > شهدای دانشگاه > شهید غلامرضا شهبازی > نامه های شهید 
نامه های شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

و قاتلو فى  سبيل الله واعملو ا ان الله سميع عليم

      به نام خدا ، بنام خدائى كه تمامى كارها را بنام او شروع مى كنيم چونكه هر چه داريم از اوست . اوست شنوا و دانا بخشنده و مهربان . جانى هم كه داريم از اوست ، تنها كارى كه مى توانيم در موقعيت زمان خاص براى جلوگيريها  از بى عدالتى و شكز گزارى از اين همه نعمتهاى فراوان ، دادن همين جان است در راهش ، راه جهاد ، قيام در راه خدا كه والاترين مقام انسانى است . راهى كه قرآن در قبالش چنين مى فرمايد .

ان الذين امنو ا والذين هاجرو او جاهدو افى سبيل الله اولئك يرجون رحمة الله و الله غفور الرحيم .

آنانكه بدين اسلام گرويدند و از وطن خود هجرت نموده و در راه خدا جهاد كردند اينان اميدوار و منتظر رحمت خدا باشند كه خدا بر آنها بخشنده و مهربان است .

خدايا خداوندا تو را شكر گزاريم كه چنين كتاب بزرگى براى ما مسلمانان به حضرت محمد (ص ) نازل كردى كه وسيله هدايتى براى انسانها باشد . كتاب قرآن كتابى است عمقى همچون دريا ، هر چه درونش غواصى كنيم بيشتر به مفهومش پى مى بريم . نبايد قرآن را سطحى نگريست ، قرآن داراى چندين بعد است و به هر زمانى تطابق دارد . قرآن كتاب بزرگى است كه نبايد براى مكانى خاص و زمانى خاص باشد . بر هر مسلمانى واجب است كه كتاب قرآن را بخواند و تجزيه و تحليل كند وبعد به دستورات و خواسته هايش عمل كند . كتاب آسمانى ما مسلمانان كتابى است كه اگر مرحله به مرحله و موبه مو به آن عمل كرد هم در فرد و هم در جامعه هيچ گونه قدرت شيطانى رسوخ نخواهد كرد و مانند واكسيناسيون كردن نوزاد است كه مرحله به مرحله زده مى شود تا از بروز بيمارى جلوگيرى كند .

خدا شكر گزار يم از اينكه به ما عقل دادى شعور دادى كه بيشتر به اطراف خود نظر كنيم و بينديشيم و به وجود تو پى ببريم و خدايا به مسلمانان كمك كن كه اول گوش باشند ؟؟؟ زبان تا از پر اكنده و تجزيه شدنشان جلوگيرى شود .

انسان در اين دنيا نيامده تا يك مثلث را هميشه تكرار كند و در مقابل موضوعات اتفاقات اطراف خود هيچگونه واكنشى از خود نشان ندهد بلكه بر عكس يك فرد مسلمان بايد امروزش با فردايش در جهت مثبت سوق پيدا كند و هميشه بايد بياد خدا باشد و ائمه معصومين را الگوى خود قرار دهد تا روز بروز به هدفهاى متعالى انسان برسد .

يا ثارالله و بن ثاره

امام حسين با هفتاد و دو نفر از ياران خود به كربلا رفت با وجود اينكه مى دانست در آنجا شهيد خواهد شد و هيچ يك زنده نخواهند ماند ولى با عزمى راسخ پابه جلو مى نهاد .چون مسئله مسئله دين خدا بود ، و موقعيت ايجاب مى كرد تا شب هشتم ذيحجه طواف خانه خدا را رها كند وحج را بصورت عملى درآن زمان خاص نشان دهد . تا صداى خود وياران مظلومش به گوش سردشده  زندگان مرده برسد و دين خدا در امان بماند و الگو و سرمشقى  براى آيندگان باشد . وصداى مظلومش را زينب خواهر گراميش به  ؟؟؟ شنوندگان رسانيد و همين زينب بود كه از خشكيده شدن خون حسين جلوگيرى كرد . واز آن زمان به بعد هم همين ياران پيرو مسلك حسين . بودند كه خونشان  به مظلوميت ريخته شد و بقيه در حفظ خون ، زينب وار كوشيدند تا حال ، ويك بار ديگر تاريخ تكرار شده است و تا ظهور حضرت مهدى (عج ) ادامه خواهد داشت .

تمامى زحماتى كه يك مسلمان مى كشد به خاطر حال نيست بلكه به خاطر آينده است ، چون به آن وعده شده و به آن ايمان دارد همين ايمان به آينده است ، ايمان به ظهور آقا امام زمان است ، ايمان به برزخ و قيامت است و ايمان به هدف متعالى يك انسان مسلمان است وهمين ايمانهاست كه آنرا از مرگ نمى ترساند و تمامى سلاحها در مقابل چنين اسلحه اى توان مقاومت ندارند . هر كس بسوى حق و معبودش رود دنيا هم دنباله رو آن خواهد بود . اگر سايه انسان را دنيا فرض كنيم وقتى بطرف خورشيد مى رود سايه هم دنباله رو آن خواهد بود ولى بلعكس نه به مسئوليتش در دنيا مى رسد و نه به آخرت نيكو .

خدايا امام ما را كه رهبر قيام ملت است رهبرى كه تمامى ما رااز  سقوط در دامن زشتى ها نجات داد و همه را از خواب غفلت بيدار كرد تا بخود بيايند ، و به اطراف خود بنگرند و مسئوليتى كه دارند ايفا كنند تا انقلاب حضرت مهدى (عج ) نگهدار وحفظ بفرما .

خداوندا اين ؟؟؟ را از من بپذير و گناههايم را ببخش و شايد توانسته باشيم دينى كه به اسلام و حافظان اسلام و مسلك حسين از جمله مطهرى ها و شريعتيها و غيره .... به گردن من (ما) دارند ادا كرده باشم .

در خاتمه عرايضم اگر ممكن است خواستارم نماز ميتى كه بجا مى خواهيد بياوريد  . در مصلاى نماز جمعه برپا داريد هر چند زحمت است و باعث ناراحتى به بزرگوارى خود مى بخشيد . 1320 روز هم روزه بدهكارهستم هر چه در قبالش واجب است انجام دهيد . وصيت نامه غلامرضا شهبازى 1365/4/28

ولاتحسبن الذين قتلوا فى سبيل الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون .

آنان كه در راه خدا كشته مى شوند مرده مپنداريد ، بلكه آنها زنده اند و پيش خدا . روزى مى خورند .

يا ايها الذين امنو ا استعينوا با اصبر و الصلوه وان الله مع الصابرين .

اى اهل ايمان در پيشرفت كار خود صبر و مقاومت پيشه كنيد و بذكر خدا و نماز توسل جوييد كه خدا ياور صابران است . 

 

   دانلود : nameh_shaheid_shahbazi.pdf           حجم فایل 5140 KB
                                                   بازدید این صفحه : 236       Iبازدید امروز: 446      I   کل بازدید: 4946254      I بازدید آنلاین: 2      I   زمان بارگزاری صفحه: 1/6875      ثانیه                                                  
پیوند هاIتلفن هاIارتباط با ماIنقشه سایتIتور مجازی
تمامي حقوق مادي و معنوي براي معاونت دانشجویی دانشگاه سمنان محفوظ است.
.Copyright  © 2021 Semnan University  stu.semnan.ac.ir  All rights reserved