شنبه ١٨ ارديبهشت ١٤٠٠
در ماه رمضان در حد توان خودمان باید مراقبت کنیم، رفتار خودمان را تصحیح کنیم؛ فکرمان را، قولمان را، عملمان را تصحیح کنیم؛ بگردیم اشکالاتش را پیدا کنیم، آن اشکالات را برطرف کنیم. این تصحیح در چه جهتی باشد؟ در جهت تقوا. (مقام معظم رهبری)
صفحه اصلیIبرنامه غذاييIهمه اخبارIآیین نامه ها و فرم هاIگالري تصاويرIملاقات با مسئولين Iجستجوی پیشرفتهIRSS
 صفحه اصلی > شهدای دانشگاه > شهید محمد امیرجان > زندگینامه شهید 
زندگینامه شهید

زندگینامه شهید محمد امیرجان

شهید محمد امیرجان آذر سال 1338 در تهران و در خانواده ای متوسط و مذهبی چشم به جهان گشود، وی تحصیلات دوران دبستان را با جدّیت تمام، به پایان رساند و دراین دوران که با روحیه ای انقلابی و اسلامی رشد کرده بود و فردی بسیار کوشا ، باهوش و جهادگر بود، بطوریکه دو کلاس را دریک سال تمام کرد و تحصیلاتش را به همین ترتیب گذراند و در شانزده سالگی موفق به اخذ دیپلم گردید و  وارد دانشگاه شد، او یکسال قبل از رفتن به دانشگاه در شرکت ساختمانی به عنوان تکنسین ساختمان کار می کرد و بارها با استفاده از دستگاه های چاپ و تکثیر همان شرکت اعلامیه و بیانات امام را مخفیانه تکثیر می نمود و به کمک دیگر دوستان در مسجد محل توزیع می کرد. دوره تحصیلش در تکنولوژی سمنان همزمان با اوج گیری انقلاب اسلامی ایران بود و او نیز با جوانان پرشور انقلابی و بسیجی سهم بسزایی در تشکیل و گسترش تظاهرات ضد شاهی داشت، که در یکی از همین فعالیت های انقلابی در زد و خورد با مزدوران رژیم ( ساواک) مجروح گشت، وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 همچنان در خدمت انقلاب باقی ماند و با دشمنان انقلاب مبارزه کرد. با پایان یافتن دوره دانشجویی و اخذ فوق دیپلم طراحی صنعتی داوطلبانه قبل از شروع جنگ تحمیلی عازم جبهه های کردستان می شود تا به سرکوبی مزدوران آمریکایی که به نام حمایت از خلق کرد بپردازد، وی پس از شروع جنگ در صف مقدم جبهه دو بار برای رساندن مهمات به اهواز رفت و همواره می خواست سهم بیشتری در رابطه با پیروزی در جنگ داشته باشد . وی در شب جمعه در عملیاتی که در میمک داشتند همراه با پیروزی های بزرگ و غرورآفرین در اثر ترکش خمپاره در سر به درجه رفیع شهادت نائل گردید.

 

 

 

                                                   بازدید این صفحه : 150       Iبازدید امروز: 462      I   کل بازدید: 4946270      I بازدید آنلاین: 3      I   زمان بارگزاری صفحه: 1/4219      ثانیه                                                  
پیوند هاIتلفن هاIارتباط با ماIنقشه سایتIتور مجازی
تمامي حقوق مادي و معنوي براي معاونت دانشجویی دانشگاه سمنان محفوظ است.
.Copyright  © 2021 Semnan University  stu.semnan.ac.ir  All rights reserved