شنبه ١٨ ارديبهشت ١٤٠٠
در ماه رمضان در حد توان خودمان باید مراقبت کنیم، رفتار خودمان را تصحیح کنیم؛ فکرمان را، قولمان را، عملمان را تصحیح کنیم؛ بگردیم اشکالاتش را پیدا کنیم، آن اشکالات را برطرف کنیم. این تصحیح در چه جهتی باشد؟ در جهت تقوا. (مقام معظم رهبری)
صفحه اصلیIبرنامه غذاييIهمه اخبارIآیین نامه ها و فرم هاIگالري تصاويرIملاقات با مسئولين Iجستجوی پیشرفتهIRSS
اداره مشاوره دانشجوی
پیوندهای مرتبط
دفتر مشاوره و سلامت

پیشگیری نوین

مرکز مشاوره دانشگاه تهران
شعار نوشته ها
 
براي انسان هاي موفق بن بستي وجود ندارد،زيرا مي دانند يا راهي خواهند يافت يا راهي خواهند ساخت.

تقویم سلامت
 صفحه اصلی > اداره مشاوره دانشجويي > معرفی مرکز  
معرفی مرکز

ما محرمان خلوت انسیم غم مخور        با یار آشنا سخن آشنا بگو

مرکز مشاوره دانشجویی

    یکی از واحدهای مهم هر دانشگاه، مرکز مشاوره دانشجویی است. این مرکز مستقیماً زیر نظر معاونت دانشجويی و مرتبط با دفتر مرکزی مشاوره وزارت علوم می باشد و در راستای رشد و افزایش سطح توانمندی ها، استعدادها و بطور کلی ارتقای سطح سلامت روان دانشجویان فعالیت می نماید. كلية خدمات اين مركز تخصصي و ويژة جامعه دانشگاهی بخصوص دانشجویان می باشد.

اهداف مركز مشاوره:

  • كاهش مشكلات روان‌شناختي دانشجويان (ناشي از دوري از خانواده، محيط زندگي قبلي و دوستان سابق، و در نتيجه كم شدن حمايت‌ها و نيز كنترل‌هاي خانواده، حضور در جمع دوستان و محيط خوابگاه، وضعيت تحصيلي متفاوت با گذشته، شرايط سني دورة جواني و محيط دانشگاهي مختلط) و كمك به سازگاري بهتر با محيط دانشگاه(شامل كلاس‌ها و امتحانات، دوستان، استادان، كاركنان) از طريق ارائة كمك‌هاي روان‌شناختي.
  • پيشگيري از مشكلات احتمالي روان‌شناختي و تحصيلي در آينده
  • كمك به تصميم‌گيري در زمينه‌هاي مختلف تحصيلي، ازدواج، شغل و نظير اينها
  • پیشگیری اولیه یا پیشگیری از بروز مشکلات روان شناختی از طریق برگزاری کارگاه های آموزشی، برگزاری جلسات سخنرانی، پرسش و پاسخ، همایش ها و اردوها، توزیع بروشور، نشریه، کتاب و سی دی های آموزشی و خودیار برای دانشجویان، کارکنان و استادان به منظور افزایش و بهبود آگاهی ها و مهارت ها. شناسایی و مداخله در بحران در مورد دانشجویانی که در معرض آسیب قرار دارند.
  • پیشگیری ثانویه یا پیشگیری از بروز اختلالات روان شناختی به منظور مداخله، درمان و کاهش طول دوره اختلال و برقراری حمایت های لازم، از طریق برگزاری طرح های ملی بررسی سلامت روان و طرح های پژوهشی شیوع شناسی، شناسایی دانشجویان در معرض خطر از طریق حضور مشاور در خوابگاه های دانشجویان و در مرکز مشاوره دانشجویی.
  •  پیشگیری سطح سوم یا پیشگیری از توسعه اختلال از طریق خدمات حمایتی، بستری، تغییرات محیطی نظیر تغییر محیط آموزشی و خوابگاهی (از طریق پیشنهاد به کمیسیون موارد خاص)، ارائه روان درمانی حمایتی و معرفی به روان پزشک و مداخله در بحران.

چگونگی استفاده از خدمات

     مرکز مشاوره دانشجویی روزهای شنبه تا چهارشنبه در ساعات اداری 7:30 الی 15:30 به جز روزهای تعطیل و هم چنین شعب دفاتر مشاوره روزهای شنبه تا چهاشنبه صبح ها 12-8 و بعدازظهر 19-16 و شب ها 20 -22 در خوابگاه ها به استثنای تعطیلات رسمی آماده پاسخگویی به مراجعین می باشد.

ویزیت پزشک و تمامی خدمات ذکر شده با دریافت وقت برای دانشجویان و کارکنان دانشگاه رایگان می باشند.

  آدرس مرکز مشاوره دانشجویی

آدرس پستي

 سمنان- پردیس شماره 1 دانشگاه-  ضلع شرقی دانشکده علوم پایه - خانه فرهنگ- مرکز مشاوره دانشجویی

آدرس الکترونیکی      counseling@semnan.ac.ir
تلفن 023-3366878-3366879
نمابر  023-33654333

 

 

 

 

دعوت به همکاری
                                                   بازدید این صفحه : 10096       Iبازدید امروز: 498      I   کل بازدید: 4946306      I بازدید آنلاین: 2      I   زمان بارگزاری صفحه: 2/0625      ثانیه                                                  
پیوند هاIتلفن هاIارتباط با ماIنقشه سایتIتور مجازی
تمامي حقوق مادي و معنوي براي معاونت دانشجویی دانشگاه سمنان محفوظ است.
.Copyright  © 2021 Semnan University  stu.semnan.ac.ir  All rights reserved