شنبه ١٨ ارديبهشت ١٤٠٠
در ماه رمضان در حد توان خودمان باید مراقبت کنیم، رفتار خودمان را تصحیح کنیم؛ فکرمان را، قولمان را، عملمان را تصحیح کنیم؛ بگردیم اشکالاتش را پیدا کنیم، آن اشکالات را برطرف کنیم. این تصحیح در چه جهتی باشد؟ در جهت تقوا. (مقام معظم رهبری)
صفحه اصلیIبرنامه غذاييIهمه اخبارIآیین نامه ها و فرم هاIگالري تصاويرIملاقات با مسئولين Iجستجوی پیشرفتهIRSS
 صفحه اصلی > شهدای دانشگاه > پاسدار شهید علیرضا صدر ارحامی > زندگینامه شهید 
زندگینامه شهید

زندگینامه پاسدار شهید علیرضا صدرارحامی

در سال 1336/07/24 در اصفهان متولد شد. وی از کودکی به جلسات قرآن و احکام اسلامی علاقه داشت و از همان ابتدا در جلسات مذهبی و قرآن رشد کرد، ایشان پس از گذراندن تحصیلات دبستانی و راهنمایی وارد هنرستان شد و در ضمن تحصیل به فعالیت های مذهبی می پرداخت و پس از گرفتن دپیلم فنی، روزها کار می کرد و شب ها به کلاس  می رفت تا اینکه موفق به اخذ دیپلم ادبی نیز گردید و پس از آن با وارد دانشگاه سمنان گردید. گام های زیادی به همراه برادر شهیدش محمدعلی صدرارحامی را درجهت حرکت پرخروش ملت اسلامی ایران بر ضد رژیم طاغوت برداشت تا جایی که چندین بار مورد تعقیب ماموران رژیم ستم شاهی قرار گرفت. در حادثه زلزله طبس در سال 1357 ایشان به همراه برادر شهیدش پیرو فرمان آیت الله امام خمینی (ره) سراسیمه برای کمک به زلزله زدگان راهی طبس شد و پس از انقلاب هم زمان با باز شدن دانشگاه ها، ایشان  در رشته مهندسی مکانیک مشغول به تحصیل شد و بر فعالیت های اسلامی خود نیز افزوده و به همراه دیگر دانشجویان اقدام به تشکیل انجمن اسلامی دانشگاه نمود.

هم زمان با آغاز جنگ تحمیلی به جهاد دانشگاهی رفت و سپس به عضو هیأت 7 نفره واگذاری زمین در سمنان انتخاب شد. ایشان پس از فعالیت چندی در خدمت محرومین و مستضعفین به دفتر تحکیم دانشجویان راه یافته و مسئول قسمت سمعی بصری آن دفتر گردید و همچنین در کنار فعالیت های آن دفتر به جلسات درس استادان بزرگی چون آیت الله مشکینی و آیت الله حائری شیرازی رفته و از محضر این بزرگواران استفاده می کرد.

ایشان با ماندن مدت های طولانی در جبهه و در عملیات های مختلف فتح المبین، بیت المقدس، والفجر4 و ... شرکت داشتند.

به هرحال شهید بزرگوار پس از یک عمر تلاش در جهت جلب رضای خدای متعال جان خود را نیز فدای محبوب جهان کرد و در عملیات والفجر در تاریخ 1362/07/29 به درجه رفیع شهادت نائل گشتند.

                                                   بازدید این صفحه : 308       Iبازدید امروز: 493      I   کل بازدید: 4946301      I بازدید آنلاین: 1      I   زمان بارگزاری صفحه: 1/7188      ثانیه                                                  
پیوند هاIتلفن هاIارتباط با ماIنقشه سایتIتور مجازی
تمامي حقوق مادي و معنوي براي معاونت دانشجویی دانشگاه سمنان محفوظ است.
.Copyright  © 2021 Semnan University  stu.semnan.ac.ir  All rights reserved