ما محرمان خلوت انسیم غم مخور        با یار آشنا سخن آشنا بگو

مرکز مشاوره دانشجویی

    یکی از واحدهای مهم هر دانشگاه، مرکز مشاوره دانشجویی است. این مرکز مستقیماً زیر نظر معاونت دانشجویی و مرتبط با دفتر مرکزی مشاوره وزارت علوم می باشد و در راستای رشد و افزایش سطح توانمندی ها، استعدادها و بطور کلی ارتقای سطح سلامت روان دانشجویان فعالیت می نماید. کلیة خدمات این مرکز تخصصی و ویژة جامعه دانشگاهی بخصوص دانشجویان می باشد.

اهداف مرکز مشاوره :

  • کاهش مشکلات روان‌شناختی دانشجویان (ناشی از دوری از خانواده، محیط زندگی قبلی و دوستان سابق، و در نتیجه کم شدن حمایت‌ها و نیز کنترل‌های خانواده، حضور در جمع دوستان و محیط خوابگاه، وضعیت تحصیلی متفاوت با گذشته، شرایط سنی دورة جوانی و محیط دانشگاهی مختلط) و کمک به سازگاری بهتر با محیط دانشگاه(شامل کلاس‌ها و امتحانات، دوستان، استادان، کارکنان) از طریق ارائة کمک‌های روان‌شناختی.
  • پیشگیری از مشکلات احتمالی روان‌شناختی و تحصیلی در آینده
  • کمک به تصمیم‌گیری در زمینه‌های مختلف تحصیلی، ازدواج، شغل و نظیر اینها
  • پیشگیری اولیه یا پیشگیری از بروز مشکلات روان شناختی از طریق برگزاری کارگاه های آموزشی، برگزاری جلسات سخنرانی، پرسش و پاسخ، همایش ها و اردوها، توزیع بروشور، نشریه، کتاب و سی دی های آموزشی و خودیار برای دانشجویان، کارکنان و استادان به منظور افزایش و بهبود آگاهی ها و مهارت ها. شناسایی و مداخله در بحران در مورد دانشجویانی که در معرض آسیب قرار دارند.
  • پیشگیری ثانویه یا پیشگیری از بروز اختلالات روان شناختی به منظور مداخله، درمان و کاهش طول دوره اختلال و برقراری حمایت های لازم، از طریق برگزاری طرح های ملی بررسی سلامت روان و طرح های پژوهشی شیوع شناسی، شناسایی دانشجویان در معرض خطر از طریق حضور مشاور در خوابگاه های دانشجویان و در مرکز مشاوره دانشجویی.
  •  پیشگیری سطح سوم یا پیشگیری از توسعه اختلال از طریق خدمات حمایتی، بستری، تغییرات محیطی نظیر تغییر محیط آموزشی و خوابگاهی (از طریق پیشنهاد به کمیسیون موارد خاص)، ارائه روان درمانی حمایتی و معرفی به روان پزشک و مداخله در بحران.

چگونگی استفاده از خدمات

     مرکز مشاوره دانشجویی روزهای شنبه تا چهارشنبه در ساعات اداری 7:30 الی 15:30 به جز روزهای تعطیل و هم چنین شعب دفاتر مشاوره روزهای شنبه تا چهاشنبه صبح ها 12-8 و بعدازظهر 19-16 و شب ها 20 -22 در خوابگاه ها به استثنای تعطیلات رسمی آماده پاسخگویی به مراجعین می باشد.

ویزیت پزشک و تمامی خدمات ذکر شده با دریافت وقت برای دانشجویان و کارکنان دانشگاه رایگان می باشند.

آدرس مرکز مشاوره دانشجویی

آدرس پستی

 سمنان- پردیس شماره 1 دانشگاه-  ضلع شرقی دانشکده علوم پایه - خانه فرهنگ- مرکز مشاوره دانشجویی

آدرس الکترونیکی      counseling@semnan.ac.ir
تلفن 023-3366878-3366879
نمابر  023-33654333